rasestusimisvastased vahendid üheks aastaks 22.01.24 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere, mida soovitate rasestusmisvastase vahendina üheks aastaks?
Hetke nägemuse kohaslet siis plaan perelisa planeerida.
Olen eelnevalt kasutanud fleree spiraali ja beebipille, sobivad mõlemad, kuid eelistan spiraali,kuna see paikne harmoon, samuti jala veenid natuke tundlikud. Kas on mõistlik paigaldada fleree spiraal üksnes üheks aastaks? kõik see paigaldus ja eemaldus..

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 34-aastane

Teil õigus, arenenud maailm läheb järjest enam üle ühefaasilistele ravimitele ehk östrogeenivabadele pillidele/ ravimitele. Uued on ühefaasilised ehk nn minipillid Zlynda, neid tuleb tarvitada iga päev, sest doosid on madalad.
Tähtsaim on ju rasestumine. Mõtlemiseks on alati küsimus: millele toetub veendumus, et rasestumine õnnestub? Kogenud spetsialistidena oleme paljut näinud. Kõikide hormonaalsete vahenditega ei toimu ovulatsioone ja emaka limaskest muutub üliõhukeseks, nende taastumine võtab aega. Alati võite tulla vastuvõtule. Rasestumine on tegelikult suur õnnestumine.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7