Raseda trenn 10.10.10 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere, olen 2-aastase ema ja taas rase. Komplikatsioone esimese rasedusega ei olnud. Olen aasta käinud 3 korda nädalas jõusaalis parandamas üldist vormi. Raskused normaalsed. Ei tahaks aga just jõusaalis käimist ka praeguses seisus lõpetada. Küsimused on aga järgmised: kas jõusaal on sobiv või pigem mitte? Saan loomulikult aru, et raskuste valikul tuleb arvestada oma seisuga, kuid kas põhimõtteliselt selline sport on ok? Kui on, siis milliseid harjutusi peaks vältima? Kõhulihase harjutusi? Olen lugenud, et pingutada ei tohi, kuid siis pole ju mõtet ka sinna minna? Millised oleksid alternatiivid, et keha saaks ikkagi ka enam-vähem koormuse? Tavaline rasedate võimlemine või jooga seda ei anna, kuna olen seal eelmise raseduse ajal käinud. Kas vaiksel tempol sörk on ok, milline maa on ok ja kui kaua võiks üldse intensiivse trenniga tegeleda?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Kui te olete füüsisliselt heas vorrmis ja olete kogu aeg trenni teinud, siis kindlasti võite jätkata. Kindlasti peate arvestama raskuste osas. Kõhulihastele võite trenni teha vastavalt tunnetele, ülepingutada ei tohiks. Milliste raskustega võite trenni teha on mul raske öelda, kuna ma ei tea ju teie tavakoormusi. Liiga kindlasti teha ei tohi. Sörk on OK , ikka teha vastavalt tundele. Seega kui kõht hakkab valutama või enesetunne pole hea, tuleks sellega arvestada. Dr kadastik