Raseduse kestvus 04.10.10 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

Tahaksin väga teada, millisest vahekorrast võisin rasestuda. Üritan võimalikult täpselt kõik kirja panna.
Juulis hakkasid mul päevad 21 või 22. Kestsid nii u. 5 päeva.
Järgmised päevad , mis kestsid 2-3 päeva vähese verega, hakkasid 26. ehk siis tsükkel oli u. 36-37 päeva.
29. sept käisin arstil, kes kahtlustas rasedust ja ka veretest kinnitas seda. Raseduse kestvuseks ütles ta 3 nädalat.

Aga kuna olin augustis vahekorras kahe erineva kaaslasega, siis tekkiski kahtlus, et millisest vahekorrast võisin rasestuda.
Üks variant on 5.august ja teisega olin vahekorras alates 12.aug kuni 29 augustini.

Kas on mingi võimalus seda välja arvutada või näitab seda ultraheli? Või ainult isadustest?

Ette tänades

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Küsimus kuulub sotsiaalsete probleemide valdkonda.
Ei sooviks ennustada, sest ennustuste taga võivad olla mitmed uued probleemid.
Arvutamine ei ole täpne, sest tegelikku eostumise kuupäeva ei saaks ikkagi teada.
Ultraheli ei ole nii täpne, kui teie sooviksite. Ultraheli näitab loote vanuse vahemikke ja arvuti arvutab välja keskmise loote vanuse.
Täpseim on isadustest. Abi oleks olnud ovulatsioonitestidest.
Soovitan pöörduda psühholoogile, et arutada mõlemi variandi positiivset ja negatiivset, teha otsused ning tagada edukas toimetulek. Soovitan www.psyhhiaatriakeskus.ee, psühholoog Maris Kolk. Ta aitab teid jõuda muredes selgusele.
G.Litter, www.naistearst.ee, Maarjamäelt