Rasestumise võimalus enne menstruaaltsükli algust 13.08.10 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

Olen mures: olin kõrvalhüppest vahekorras 1 päev enne menstruatsiooni algust, menstruatsioonitsükkel on siiani olnud regulaarne ja enamasti 28-päevane; pärast vahekorda menstruatsioon algas tavapäraselt järgmisel päeval ning elasin järgmisel tsükliperioodil tavapärast seksuaalelu oma mehega (st oleme juba mõned kuud ise ka last soovinud). Uue tsükliperioodi lõppedes selgus, et olen rase. Iseenesest tore uudis, aga kas on võimalik, et rasestusin 1 päev enne menstruaaltsükli algust, nn kõrvalhüppest? Kui suur see võimalus üldse on?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija! Teie mure on arusaadav ja õpetlik kõigile lugejatele, kuid julgen ennustada, et rasestumine vahetult enne normaalset menstruatsiooni on üldjuhul võimatu. Tunnustan teie avameelsust ja soovitan nüüd see probleem unustada ning keskenduda oma rasedusele ja beebiootusele. Tarvitage rasedate vitamiine, ostke kõik eesti autorite raamatud, et end hoida kursis eesootavaga.
Palju õnne teile raseduse ajal ja edaspidi. Tundke elust rõõmu ja jagage oma rõõmu teistega.
G.Litter, www.naistearst.ee, Maarjamäelt