rasestumise võimalus 04.09.07 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

tere!
vanust 35a. varem ei ole sünnitanud,aborte ei olnud. 1,5a jooksul ei õnnestunud rasestuda. mees kontrollitud - kõik OK. 2nädalat tagasi tehti laporoskoopia, munajuhad olid kinni, olid liited, viidi sisse liidete vastast lahust adept. Küsimus: millised on nüüd minu võimalused rasestumiseks, teades laporosk. tulemusi. millele peaksin tähelepanu pöörama. Kindlasti saan ka oma arstilt vastused nendele küsimustele, kuid lähen vastuvõtule alles kuu aja pärast, seega väga loodan saada Teilt nõu
tänan Teid,
Katrin

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Katrin!
Küsige kindlasti diagnostilise laparoskoopia operatsiooni kulu, väikevaagna olukorra ning munajuhade kontrastainele läbitavuse ning kirjelduse kohta väljavõte ja jätke oma kätte. Raviarstidele esitage koopiad.
Kui see vastab tõele, et munajuhad ei olnud kontrastainele läbitavad, siis aita ka Adept. On ainuke võimalus kehaväline viljastamine. Küll aga Adept hoiab ära uute liidete tekke.
Broneerige koheselt aeg IVF laborisse. Soovitan alustada nn. riiklikest: Tallinnas Ida-Tallinna Keskhaiglast, telefon registreerimiseks 1900, dr.Loog, dr.Rass. Tartus Tartu Ülikooli Naistekliinik, dr.Aivar Ehrenberg.
3x kehavälist viljastamist tasub haigekassa kuni 40-aastastele ja aitab ka ravimite kompenseerimisel.
Kiirustage!
Võite hakata tarvitama vitamiine rasedatele ja lisaks foolhapet kuni 1 mg-ni ööpäevas.
G.Litter, www.naistearst.ee, Maarjamäelt, kell 19.57