rasedus peale keisrilõiget 29.05.07 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere.Mul sündis 25-26 rasedusnädalal keisrilõikega laps,kes kahjuks peale 7 päeva lahkus meie hulgast.Ma sooviks teada,et millal ma võiksin proovida uuesti rasestuda.Kas 6 kuud vahet pidada on liiga lühike aeg.Raseduse ajal olid mul probleemid.Vähemalt 4 korda erinevatel aegadel olid verejooksud.Ma tunnen muret selle pärast,et kui ma millalgi kui on õige aeg peaksin uuesti rasestuma,siis kui suur on tõenäosus,et mul selle lapsega sama moodi läheb.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Kui on olnud keiser, siis enne 9 kuud ei soovitaks rasestuda. Kas oht on sama kordumiseks ? Ma ei tea ju mis teil oli põhjus. Lapse väärarengu korral peate pöörduma geneetiku juurde. Dr kadastik