tsükli pikkus ja ov toimumine 02.04.07 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere,mul on mure. Oleme mehega üritanud last saada juba poolteist aastat, aga tulemusi pole. Kolmandal katsetamis kuul mu rasedus katkes 5-ndal nädalal, peale seda pole mul aga õnnestunud uuesti rasedaks jääda. Varasemalt oli mu tsükli pikkus igal kuul järjekindlalt 25 päeva, nüüd aga 22-23 päeva. kas selline tsükli pikkus ei ole rasestumisel takistuseks, sest tsükkel tundub lühike olevat. Ma ei oska öelda, kas see ka tegelikult lühike on, aga olen mures. Olen viimastel kuudel ov teste teinud, sellel kuul , aga pole mul õnnestunud ov-i tabada, kuigi sellise lühikese tsükli puhul peaks see ju toimuma ikkagi 14 päeva enne uue tsükli algust. Oleme mehega mõlemad arsti juures käinud, mehe spermaproov on korras, minul ei ole ka muid kõrvalekaldeid kui üks tsüst, mis avastati, kas see võib olla takistuseks ?
Kui mul õnnestus rasedaks siiski alguses jääda, aga see katkes, kas meil on siis ikkagi võimalus koos lapsi saada ?
Olen ise 24 aastane, mees on aga 38 aastane, eelnevatest kooseludest meil kummalgi lapsi pole.
Oleksin väga tänulik, kui te meid aidata saaksite.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Normaalseteks loetaks menstruaaltsükleid 21-35 päeva ja need ei vaja ravi m. tsükli korrigeerimiseks.
Küll aga võivad olla teisese viljatuse põhjuseks anovulatoorsed m. tsüklid.
Soovitused:
-märkige menstruatsioonide 1. päevad ja lugege m.tsüklite pikkused
-ostke apteegist ovulatsioonitestid ja tehke neid õpetuse järgi
-ostke apteegist vitamiinid naistele Feminine ja meestele Masculine ning intiimpesugeel Lactacyd
-tulge/minge plaanilises korras naistearstile, et alustada süvendatud uuringuid viljatu paarisuhte põhjuste selgitamiseks.
Kui Teile tehti emaka õõne puhsatus raseduse katkemise järgselt, siis võtke väljavõtte koopia kaasa ja mehe spermaproovi koopia koos androloogi otsusega.
Kuna olete noor ja Teie kirja järgi ei ole Te põdenud põletikke ega Teil ei ole olnud korduvaid puhastusi ega operatsioone, siis ei tundu probleem olevat väga dramaatiline. Kaasajal on võimalikud kvaliteetsed uuringud ja vajadusel ravi.
Tutvuge meie asutuse kodulehega kust saaksite ka aja broneerida.
G.Litter
www.naistearst.ee