Veretest raseduse määramiseks 30.12.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere! Palun, kas selgitaksite, millisest hCG näidust algab tegelikult rasedus? Olen segaduses, kuna ühel testilehel seisab "Immunoloogia", teisel "Kasvajamarkerid". Ühel lehel algab rasedus 5,30 hCG-st, teisel aga 15 hCG-st. Mis vahe neil ikkagi on? Oma arst ei vastanud sellele küsimusele.
Tänud ette!

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Kui rasedus on olemas, siis hCG on üle 1 ühiku s.t et rasedus on olemas. Mõnedel laboritel on norm minimaalset kõrgem. Kui hCG alla ühe, siis rasedust pole olemas. Raseduse all möeldakse ka emakavälist rasedust. On olemas ka kasvajad, mis tingitud eelnenud rasedusest. neid esineb üliharva ja on olemas teatud tunnused. Sel juhul tehakse ka hCG kontrollimaks kasvaja suhtes. Reeglina hCG väärtused on siis väga kõrged. Kui olnud näiteks abort, siis hCG langeb nullini umbes kuu aja jooksul. kui asrti on kahtlus kasvajale, siis hCG tõuseb, kuigi rasedus on katkestatud. Selline on üks näide, et saaksite aru millistel juhtudel tehakse hCG väärtus kui kasvaja markerina. Dr Kadastik