Rasedusega arvele võtmine 16.10.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere,
Olen 7 nädalat rase ning arvele saaksin ennast dr Oru juurde (siiani olen tema juures käinud) võtta alles 29.okt. Samas lähen 24.10 neljaks päevaks Londonisse ja tekkis küsimus, et kas äkki peaksin ikka enne reisi arvele võtma? Kui võtan ennast näiteks Teie juures arvele, kas siis saan hiljem kui soovin edasi dr Oru juures käia?

Pille

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere Pille.
Loomulikult võite soovi korral võtta ennast arvele ühe arsti juures ja pärast arsti vahetada. Arvele võtmine ei ole enne reisi just vajalik, küll oleks vajalik täpsustada raseduse suurus ja soovitavalt teha ka analüüsid. Kindlasti võiks teha enne reisi ka tervisekindlustuse , mis hõlmaks ka rasedusega seotud haigestumisi.
Tervitades Aire Sekavin