millal määrata rasedus 14.07.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere Dr. Kadastik

Kasutan rasestumisvastaseid tablette, Palun öelge kui 7 päeva (need päevad kus tablette ei võeta) jooksul ei hakka menstruatsioon, kas siis 8 päeval tuleks teha rasedustest või on see veel liiga vara.
Mul jäi üks õhtu vahele ja nüüd on rinnad valulikud.

Eelmine kord algasid mul päevad kohe peale tabletti kuuri lõppu, sellepärast ka väike mure.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Jätkake pillide võtmist tavapäraselt. test tehke alles siis kui tsükkel on peetunud 7-10 päeva. Enne ei pruugi rasedust näidata. Dr.Kadastik