suhtlemisprobleemid 21.11.01 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Tere!

Mul on tekkinud selline imelik suhtlemisbarjäär ja ma ei suuda sellest kuidagi üle saada ning kuhugi nõu küsima ei ole ka osanud/julgenud minna. Ma ei suuda uute inimestega kontakte luua ja tunnen end seltskonnas halvasti. Vanasti sain ma kõigiga hästi läbi, kuid nüüd lihtsalt ei suuda. Ka tuttavad on märkiud, et olen kuidagi muutunud, kinnisem ja teistsugune, kuida ma lihtsalt ei saa sinna midagi parata. Ka enesehinnang on mul väga madalale laskunud. Vahetasin elukohta ja õppekeskkonda, kuid sellest polnud abi, pigem läks asi hullemaks, sest ma ei suuda uusi kontakte luua. Äkki oskate nõu anda?

Teivi

Arst vastas:

dr Irene Kalvet

Irene Kalveti Konsultatsioonid OÜ

Tere!

Probleemidega on ikka nii, et nad saadavad meid kõikjal, kui me neid ära ei lahenda. Kuid igale probleemile leidub alati lahendus.

Kirjast ei selgu kui vana Sa oled. Usun, et tismelise iga on Sul möödas, oled muutumas tõsisemaks ja ka kriitilisemaks enda suhtes.

Enesekindluse tõstmiseks mõtle nendele omadustele, mis on Sinus head ja mõtle sellele, meda teed hästi. Mõtle ka sellele, kui palju Sul on vaja kontakte (sõpru?). Kiire elutempo juures jäävad paratamatult paljud suhted unarusse.

Jõudu ja edu soovides!

Irene.