ebamäärane hirm 01.07.04 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Tere.Mõtlesin kaua enne kui otsustasin teile kirjutada aga tundub,et omal jõul ma hakkama ei saa ja vajaksin abi.Lugu ise on selline,et mai kuus suri mu vastsündinud laps.Matsime ja tegime kõik läbi mis sel puhul tehakse ja käisime peaaegu iga päev tema haual .Pole sellest kohutavast sündmusest veel toibunud.Olen Rääkinud palju lähedaste inimestega lootes ,et läheb kuidagi kergemaks aga ei lähe,Kuna lapse surma põhjus pole veel päris selge mõtlen talle tihti ,et miks nii läks.Olen oma esimese pojaga 5akoguaeg üksi kodus sest mees töötab välismaal.Olen tähele pannud,et mind tabavad kohutavad nutuhood mis saavad alguse justkui mitte millestki ja siis taban end jälle lapsele mõtlemas.Mind on haaranud mingi ebamäärane hirm isegi päise päeva ajal,mida süvendavad ebamäärased unenäod mis koguaeg seostuvad surmaga,(ka vägivaldse)ja ja raske haigusega ja leina ja pisaratega.Ärgates on selline tunne,et hakkab midagi halba juhtuma,terve päev käivad külmahood üle selja ja kuidagi raske on olla.Kui õhtul tuba hämaraks läheb ,tekib mingi kohutav hirm ja ei julge magama jääda.Kuigi jätan ööseks tule põlema ärkan hommikul ikka nii,et ei tea millal ma magama jäin sest televiisor ja kõik jääb käima.Sellist hirmutunnet mul ennem polnud see kolmandat päeva aga tunne on selline ,et ei suuda kuidagi maha rahuneda,Kas tõesti pean hakkama tablettidest abi otsima,et magada saaks ja mind ei kummitaks kogu aeg selline tunne ,et juhtumas on midagi halba.Kaua ma nii vastu küll vist ei pea.Olen ööbinud suurest hirmust isegi vanemate juures tihti aga ma ju ei saa hakatagi nende juures elama.Tunnen,et ei saa enam ise hakkama.Mida teie soovitaksite?
Aitäh vastuse eest.

Arst vastas:

dr Irene Kalvet

Irene Kalveti Konsultatsioonid OÜ

Tere!
Leinaga olete kenasti tööd teinud. Õige on oma murest inimestega rääkida, mida rohkem, seda parem. Tunnen kaasa teie kaotuse puhul! Kohanemine uue olukorraga võtab aega ja Teil on sündmusest möödunud alles suhteliselt vähe aega. Kui võimalik, elage mõni aeg koos vanematega, või kutsuge keegi enda poole mõneks ajaks elama. Kui on võimalik, reisige mehe juurde koos lapsega.
Jõudu ja edu soovides!
Irene Kalvet.