psühholoogiline surve 22.03.04 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Tere!
Otsustasin sõbraga suhted katkestada, aga tema ei taha sellega kuidagi leppida. Ta ei kuula mind üldse ja surub oma arvamust mulle peale, et tema ei kavatsegi minust loobuda. Ta käib oma arvamusega pidevalt ja üpris jõuliselt peale. Terve see olukord on mulle väga koormav ja pingeline ning mul on selline tunne, et ma ei saagi talle selgeks teha, et meie vahel on kõik läbi. Ma saan mõistusega aru, et ma peaksin olukorda rahulikumalt suhtuma, aga hinges on selline paanika ja lootusetuse tunne ja samas mingi ebamäärane hirm tuleviku ees. Sõber on suhteliselt raske iseloomuga ja talle on üldse raske selgeks midagi teha kui ta on endale pähe võtnud teise seisukoha.
Ma vabandan konarliku kirjaviisi pärast, arvan, et see on seotud mu hingelise seisundiga.

Tänulikult vastust ootama jäädes!

Arst vastas:

dr Harri Küünarpuu

Tallinna Psühhiaatria Haigla, Perekonnastuudio ABX, Psühho-Konsultatsioonid MTÜ

Tere!

Mõned inimesed ei saa jah sõnadest aru. Või mõned inimesed ei suuda leppida ebaõnnestumisega. Mingis asjas on see kindlasti kasulik, aga Teie sõbra puhul on see kindlasti raskus. Teinekord ei väljenda ka inimesed oma soove piisava selgusega ja nii ei saa teised neist alati aru. Kas Te olete piisava selgusega oma sõbrale selgeks teinud, et Te soovite suhet katkestada. Ütelge seda selgelt ja mitut tõlgendamise võimalust välistavalt.

HK