hirmud 28.02.02 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Tere. Tutvusin oma tüdrukuga ca. pool aastat tagasi ja me elame nüüd juba mitmendat kuud koos. Me armastame teineteist ja kõik on tore, kavatseme elu lõpuni kokku jääda. Ainuke paha asi on see, et ta kardab pidevalt hirmsasti, et ma jätan ta maha. Räägin talle kogu aeg, et armastan teda väga ja ei jäta teda kunagi. Olen päris mures, et ei suuda teda õnnelikuks teha. Näen, kuidas ta ise kannatab oma hirmude all ja see kartus tekitab tunde, nagu oleks meil mingi õnnetus juhtunud, nagu ma petaksin teda vms. Aga ometi tahan ma kõigest väest teda toetada ja aidata. Ta ütleb, et mul olevat selline käitumine ja ilme, nagu ma ei hoolikski temast kõige rohkem ja vaataks hoopis teiste naiste poole. Aga see ei ole nii. Ta ütleb, et olevat üks mingi asi, mida ma ei ole teinud, mis tema kartusi süvendab, aga mis see on, seda ta mulle ei ütle. Ma ei suuda ka ise seda välja mõelda. Tema meeleolu on tihti labiilne, ta võib olla üliõnnelik ja mõne aja pärast juba nutta tihkuda. Ütleb, et see lihtsalt nagu "tuleb talle peale". Tema eelmine suhe algas juba noorelt, vältas üsna kaua ja läks väga õnnetult. Tema enesehinnang on selle tagajärjel tugeva löögi saanud. Ta ei usu, et ta on ilus ja arvab, et ta ei ole tark. Tihti ärkab ta hommikuti täitsa masendunult ja ütleb, et ei tunne elust mingit rõõmu. Tema meelest on ainult aja küsimus, millal ma tema asemele kellegi parema leian. Aga mina armastan teda ja tahan temaga koos vanaks saada. Ma ei oska teda kuidagi aidata.

Arst vastas:

dr Irene Kalvet

Irene Kalveti Konsultatsioonid OÜ

Tere!

Tore, et muretsed oma kalli inimese pärast, kuid tema probleemi Sina kahjuks lahendada ei saa. Püüa veenda teda, et ta otsiks abi mõnelt psühholoogilt.

Palu teda endale ära seletada, mis on see, mis teda Sinu käitumise juures muretsema paneb. Kaks armastavat inimest peaksid olema rohkem avatud ja oma muredest rohkem rääkima. Tema vihje Sinu teatud käitumise kohta võib panna Sind muretsema, olema liialt kontrollitud ja ärevil.

Jõudu ja edu soovides!

Irene.