Suur-väike tütar 26.02.02 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Lp.Irene Kalvet!

Saan ise aru, et käitun valesti,aga... Ei suuda endale teadvustada,et mu tütar saab peagi 16.aastaseks.Loogika ütleb,ära käitu temaga nagu 6 aastasega,ära kogu aeg kontrolli ta tegemisi,mis tal seljas-jalas on,ega külm ei ole,ega nohu ei tule jne.jne.Tütar on väga tubli,õpib väga hästi,teeb sporti.Ja mina muudkui ninnu-nännutan.Olen pannud tähele,et ta ei julge enam oma probleeme minuga jagada,sest teab,et muretsen ta pärast väga.Samas,poeg on üle 20-ne ja teda võtan kui täiskasvanut.Palun öelge,mida peaksin endale sisendama või kordama,enne kui poputama jooksen! Ja imelik-poeg sai "suureks",kui tütar sündis.

Arst vastas:

dr Irene Kalvet

Irene Kalveti Konsultatsioonid OÜ

Tere!

16 aastane noor inimene tahab tunda seda, et ta suudab ise oma tegemiste eest vastutada. Samas tahab ta ka tähelepanu ja ootab vanematelt toetavat tagasisidet oma tegevusele. Saate ise aru, et Te võiksite oma soovitustega olla tagasihoidlikum ja kui mõni asi pole Teie arvamuse kohaselt päris õige, on see siiski tütre valik.

Loomulikult on raske lubada lapsel olla iseseisev, kuid see on vajalik. Kallis ema, tuleb tegeleda oma tunnetega ja muretsemine asendada tütre julgustamisega.

Jõudu ja edu soovides!

Irene.