hirma kakamise ees 07.04.04 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Mul on nelja aastane tütar,kellel tekkis antibiootikumide võtmise tagajärjel nn. "tupeseen".See sai väja ravitud,nüüd on möödunud juba kuu ning ta ei julge poti peale minna.Sellepärast kakab ta püksi.Ma ei oska midagi teha,sest ma ei tea,kas peaks ta peale riidlema või üldse mitte väja tegema????Olen sellepärast kohutava stressi all ja mu tütar ka. Muretsev ema

Arst vastas:

dr Irene Kalvet

Irene Kalveti Konsultatsioonid OÜ

Tere!
Te olete õigesti mõelnud-riielda ei tohi. Lubage tal mõni aeg toimida nii, nagu tal praegu juhtub. Kui on kakatud püksi, püüdke teda lohutada, mingil juhul ei tohi teda häbistada. Mõne aja möödudes võiksite teda hoopis WC potile käima harjutada, sest ta on "suur tüdruk".
Jõudu ja edu soovides!
Irene Kalvet.