lapse halb käitumine 23.12.01 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Kui laps käitub halvasti (jonnib, hakkab vastu jne) siis hiljem väidab ta, et tema polekski tahtnud nii või teisiti käituda aga keegi "seal peas"käsib tal seda teha ja kui ei tee siis hakkavat see "keegi" teda kiusama ?! Ma ei tea, mida see keegi tal edaspidi veel käsib teha? Kas peaksin muutuma ettevaatlikuks või ajavad lapsed sellist juttu, et oma teguviisi õigustada? Tegemist on juba 9 aastase poisiga.

Arst vastas:

dr Irene Kalvet

Irene Kalveti Konsultatsioonid OÜ

Tere!

Kui Teil ja lapsel on tore ja rahulik hetk, püüdke uurida, mida see- "keegi peas"-ikka tähendab. Võib olla on see mingi hädavale oma halva teo õigustamiseks. Ettevaatlikuks võiksite muutuda siis, kui tõesti tunnete, et lapsel pole põhjust karta karistust teie poolt, kuid ta püüab enda teguviisi õigustada sellisel viisil.

Rääkige lapsega, uurige, miks ta jonnib. Ehk oskab ta ise teile öelda mis teda vahel häirib.

Jõudu ja edu soovides!

Irene.