palun abi 07.03.07 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Mul tekkis suur mure 7.aastase poisiga.ôpetaja saatis mulle kirja ,et poisil ja poisiga on probleeme koolis.Oma tegusid pidi eitama .ôpetajatele halvasti ytlema,vastata ei taha,teritab pidevalt pliiatseid,yhesônaga on kôige muuga ametis.olen väga mures,ka kodus viimane nädal on olnud raske,ei taha nagu yldse ôppida hakkab nutma ja ytleb tema ei oska ja ei saa aru ja ei viitsi jne.,selline trots on tulnud ôppimise suhtes.olen kysinud,et milles on asi,miks selline trots,et miks sa hiilid ôppimisest eemale.eelmine nädal oli päevik märkustest punane kyll segab ,ropendab ja mida koike veel teeb.mida ette vôtta et talle hakkaks jälle meelt m'o''oda olema ôppimine ja sellest ropendamisest ja halvasti ytlemisest lahti saada.muidu saab temast halb laps kellest kool eemale hoiab ja tema seejärel juba koolist.
väga murelik ema.

Arst vastas:

dr Irene Kalvet

Irene Kalveti Konsultatsioonid OÜ

Tere!
Lapsel on mure, mida ta ise lahendada ei oska. Kui on vöimalik, vajaks ta psühholoogi abi. Teie peaksite talle igati toeks olema, mitte riidlema. Püüdke rahulikuks jääda ja uurida, mis on juhtunud. Tundub, et probleem on kooliga seotud, seega soovitan rääkida klassijuhatajaga, et saada selgust, miks lapse käitumine muutunud on.
Jõudu ja edu soovides!
Irene Kalvet