Hirm, et keegi jälgib mind. 18.04.08 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Tere,
Küsimus ei ole minul, vaid ühel nooremal tuttaval.

Nimelt üks 16 neiul on pidev paranoia, et keegi jälgib teda- just üksi kodus olles. Hirm on tal kasvanud lausa nii suureks, et ta kahtlustab juba vaime ja kodukäijaid. Kuid põhjus on vaid selles, et "on meeletu hirm, et keegi vaim jälgib teda". Ehk iga pisemgi krõps, mida ta kuskilt (aknatagant, puitmaja seina seest) kuuleb, kasvatab aina rohkem tema hirmu vaimude vastu.

Ühesõnaga- tal on hirm, et ta kodus on vaimud, kes teda jälgivad.

Milline võiks olla diagnoos, kust leida abi?

Arst vastas:

dr Irene Kalvet

Irene Kalveti Konsultatsioonid OÜ

Tere!
Soovitan neiul leida võimalus minna psühholoogi jutule. Tema ise saab kirjeldada oma hirme täpsemalt ja pikemalt. Koostööst psühholoogiga saab ta kindlasti abi.
Jõudu ja edu soovides!
Irene Kalvet.