lapse surm 07.12.01 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Tere!

Minu heal tuttaval suri hiljuti neljakuune beebi. Laps polnud haige ja ei juhtunud ka õnnetust. Lihtsalt ühel hommikul üles ärgates avastas ema, et laps ei hinga. Nad soovisid niiväga seda last ja nüüd lihtsalt...

Kuidas ma käituma peaksin temaga, kui näen teda? Mõnele inimesele ei meeldi kui sellisest valusast asjast temaga rääkima hakkan, äkki ta soovib, et ma ei mainiks midagi kui kohtume? Ma ei oska talle midagi öelda!

Mida teha?

Ette tänades Liina.

Arst vastas:

dr Irene Kalvet

Irene Kalveti Konsultatsioonid OÜ

Tere Liina!

Olukord on emotsionaalselt raske nii tuttavale kui ka Sulle. Sellele vaatamata on leinajale kasuks kui Sa peale kaastunde avaldamist temaga vestled. Ole valmis kuulama, kuidas kõik juhtus ja kuidas ta end tunneb.

Jõudu ja edu soovides!

Irene.