EI TUNNE OMA ÄMMA 09.08.07 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

OLEN OMA POISIGA KOOS OLNUD JUBA PAAR AASTAT.KUNA MUL ON OMA ISIKLIK KORTER ELAB TA MINU JUURES.
ME SAAME OMAVAHEL VÄGA HÄSTI LÄBI.MEIL ON KOOS TORE. RÄÄKIDA SAAME OMAVAHEL KÕIGEST. ME USALDAME TEINETEIST. MEIE ARMASTUSE TÕESTUSEKS SÜNDIS MEIL KA LAPS.
ASI, MIS MIND NII-NII VÄGA HÄIRIB POISI PUHUL ON SEE, ET TA EI OLE RÄÄKINUD OMA VANEMATELE EI MINU EGA MEIE LAPSE OLEMASOLUST.
TA VANEMAD ELAVAD 70KM KAUGUSEL MEIST ÕNDSAS TEADMISES, ET NENDE POEG ELAB LINNAS POISSMEHEELU. JA SEE OLUKORD TEEB MU POISILE KA NALJA. TA KÄIB IGAL NÄDALAVAHETUSEL OMA VANEMATEKODUS. TA RÄÄGIB MULLE OMA VANEMATEST JA KODUST. MUL ON NENDE ELUST ÜSNA HEA ÜLEVAADE. TAL ON IGATI TORE PERE. MUL EI OLE TÕESTI PÕHJUST SELLES KAHELDA. AGA MIKS EI VÕIKS MINA SINNA KUULUDA. MA EI TAHA ENAM JÄÄDA TEMAST MAHA IGAL NÄDALAVAHETUSEL. ÄRGE PALUN ARVAKE, ET MA KAHTLEN POISIS NAGU EI KÄIKS TA OMA VANEMATEKODUS.
ME OLEME SEDA TEEMAT PÄRIS PALJU ARUTANUD. ALATI LUBAB POISS, ET KOHE-KOHE RÄÄGIB KODUS. JA, ET ÄRGU MA SELLEPÄRAST ÜLDSE PABISTAGU EGA MURETSEGU. SELLISED LUBADUSED TULEVAD TEMALT JUBA TERVE VIIMASE AASTA JOOKSUL. KA VÄIDAB POISS, ET EI OLE TAL PÕHJUST MIND HÄBENEDA. MINU VANEMATEKODUS ON TA MITMEID KORDI KÄINUD. SEAL TUNNEB TA ENNAST HÄSTI. AGA MIS VÕIKS KÜLL OLLA SELLE PÕHJS, ET MINUST JA MEIE LAPSEST EI VÕIKS RÄÄKIDA OMA VANEMATELE. VIIMASEL AJAL OLEN MA HAKANUD SELLE PÄRAST VÄGA PÕDEMA JA SAGELI KA NUTNUD. KÜSIVAD JU KA MINU VANEMAD MU KÄEST , ET MIKS MIND POLE TUTVUSTATUD OMA ÄMMAGA. SEE EI OLE JU NORMAALNE, ET LAPSELE EI ANTA VÕIMALUST OMA VANAVANEMAID TUNDA.
ON MUL MINGI VÕIMALUS SEDA OLUKORDA MUUTA? MIL VIISIL ÕNNESTUKS MUL POISILE OLUKORDA VEEL SELGITADA KUI KA RÄÄKIMINE SEL TEEMAL POLE AIDANUD?

Arst vastas:

dr Irene Kalvet

Irene Kalveti Konsultatsioonid OÜ

Tere!
Kooselus on oluline usaldus ja avatus. Kas Te olete küsinud elukaaslase käest, miks ta Teie ja lapse olemasolust oma vanematele ei soovi rääkida, miks ta seda rääkimist pidevalt edasi lükkab? Mina sellele küsimusele vastata ei oska. Kui see olukord Teid häirib, võiksite elukaaslasele anda kidlalt mõista, et soovite tutvuda oma lapse vanavanematega ja ei rahuldu selle edasi lükkamisega. Leian, et vanavanematel on soov ja rõõm tutvuda lapselapsega, ka siis, kui see teade neid üllatab. Julgustage meest, rääkige talle oma tunnetest, oma soovist temaga koos olla, kuid paluge olukorra lahendamist.
Jõudu ja edu soovides!
Irene Kalvet.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühholoogia

kellel on õigus

Olen 24 a naine ja elan juba paar aastat oma mehe(35) juures, kus elame koos ämma ja äiaga, kellel kuulub suur maa talupidamine. Mina olen aga tudeng, kes üritab sel aastal magistriõpe lõpetada. Milles ...

Vastas dr Irene Kalvet

Tere!
Kui Teie soovite õppida, siis see on Teie õigus. Kuidas suhtub Teie õppimisse mees? Tundub, et ta on sellega rahul mida teete. Suhtuge ämma ja äia arvamustesse rahulikumalt, ärge oodake nende ...

Loe edasi

depressioon

Tere olen 26 aastane äsja pisikese armsa tütre sünnitanud ema. Hetkel on mul väga raske aeg, kuna pean ainult koos mehega lapsega hakkama saama, kõrval pole ühtegi abilist, ei ema ega ämma.... mitte kedagi. ...

Vastas dr Harri Küünarpuu

Külliki!

Teie kirja lugedes näib, et Teil on väga suur väsimus ja ehk sellest tekkinud depressioongi. Mõnikord on see tavaline, et pärast sünnitust ollakse vastamisi paljude lahendamist vajavate ...

Loe edasi

Depressioon ???

Tere,tundun endale vahel lausa võimatuna ja ma ei saa aru, kas tegu on depressiooniga või siis millegi muuga.

Asi on selles, et nii kui mul tuleb mehega jututeemaks tema ema, siis see tekitab ...

Vastas dr Elen Kihl

Katsuge endale selgeks teha mida Te tahate. Kas seda, et mees enam kunagi oma emast ei räägiks või seda, et oleks alati Teiega nõus, või seda, et ämm mitte kunagi ei sekkuks teie pere asjadesse.

Loe edasiVaata kõiki nõustamisi