Hädas mehe ja lapse suhetega 19.09.06 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Tere

Mures peresiseste suhetega.
Elame elukaaslasega juba 7 aastat koos, minul on 11 aastane laps.
Elukaaslasega armastame me üksteist, kuid probleemiks on tema läbisaamine minu lapsega, mis läheb neil järjest hullemaks.
Meest häirib kõik , mis on lapsega seotud, mida ta teeb või tegemata jätab. Tihti peale ta ei räägi lapsega, või kui laps millegi kohta midagi küsib ei tee ta temast väljagi.
Kui laps on unustanud midagi tegemata hakkab ta temaga kohe riidlema, et teeb ise selle ära, kuigi, kui ta seda lapsele ütleks siis teeks ta selle ära. Laps ise lihtsalt ei tule selle peale või unustab lihtsalt ära.
Mees ei suhtlegi enam lapsega, nad ei tee midagi koos enam (kuigi laps ise nagu tahaks teha). Vahest täitsa tundub et mees on jube kiuslik, ta nagu elaks ennast tema peal välja.
Igast pisemastki asjast tuleb tüli. Mind ennast jubedalt ärritab selline käitumine ja sellest ka tülid majas, lapsest on kõige rohkem kahju.
Laps on tubli, sõbralik, vägagi sõnakuulelik, kuid kui ta midagi teeb on tal mõted kuskil hajevil ja siis ta on selline natukene aeglane.

Antud momendil läksime lapsega minema tema juurest. Ise olen õnnetu. Mees on ka õnnetu, kuid ma ei suuda talle selgeks teha, et ta lapsega valesti käitub.


Arst vastas:

dr Irene Kalvet

Irene Kalveti Konsultatsioonid OÜ

Tere!
Kui mees soovib kooselu Teiega jätkata, siis võiksite talle soovitada koostööd psühholoogiga. Mehel on vaja suhted noormehega korrastada ja see võiks olla üks kooselu tingimus. Mees ei suhtu tahtlikult noormehesse halvasti, vaid tal puuduvad oskudsed lapsega käituda. Kindlasti olete Teie liialt tundlik nende suhete suhtes. Nemad kahekesi peavad jõudma rahuliku suhtlemiseni. Kui inimene midagi ei oska, tuleb nõu küsida spetsialistilt!
Jõudu ja edu soovides!
Irene Kalvet.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühholoogia

Lapse uneprobleem

Tere.
Oleme hädas 2 aastase (kohe 3ks saava) lapse õhtuse magamapanekuga. Oleme nüüdseks kõigi soovitusi proovinud (ise kõrval olnud, muinasjuttu lugenud, laulnud unelaulu, jätnud ta ise tegutsema ...

Triinu Stanford

Vastas dr Triinu Stanford

Tere, soovitan nõu pidada unenõustajaga, kes oskab anda täpsemaid soovitusi ja võib vajadusel tulla ka koju konsulteerima. Kui teile tundub, et laps on emotsionaalselt raskes olukorras, siis võite ka pöörduda ...

Loe edasi

petmisest ülesaamine

Tere
Mu mees pettis mind ja selle ilmsiks tulekust pole veel aastatki möödas. Andestasin ja sain lubadusi ning väliselt elame õnnelikult, kuid sisimas olen õnnetu.
Ma ei suutnud temast lahku ...

Vastas dr Harri Küünarpuu

Tere!

Petmine on tõepoolest teema, millest on üsna raske üle saada. See võtab pikka aega ja usaldus ei teki nii kiiresti.

Ma usun küll, et professionaali abi oleks kasuks. Aga ...

Loe edasi

psühhopaat?

Küsimus saab olema veider, aga paraku on elu me ümber tõesti selline.
Mu hea tuttav, keskealine üksik naine, on juba mitu aastat pärast lahkuminekut
depressioonis. Ta pole saanud üle hingevalust ...

Vastas dr Irene Kalvet

Tere!
Teie tuttav teeb oma valikud ise ja tunne, mida ta kirjeldatud mehe vastu tunneb on tema sees. Kõrvalseisja näeb olukorda ratsionaalsemalt, Teie tuttav on emotsionaalselt tugevalt selle mehega ...

Loe edasi

Suhted abikaasaga.

Mul on kodus abikaasaga suhtlemisel väga suured probleemid.Me ei suuda enam rahulikult rääkida.Mitu kuud olen kannatanud, et stress mööda läheks, aga nüüd tunnen, et mingi piir minus on ületatud, lahendust ...

Vastas dr Harri Küünarpuu

Tere!Teie seisund, mida Te oma kirjas esitate, tekitab tõsist muret. Kaalust mahavõtmine (kui see nüüd just Teie intensiivsest kehalisest koormusest ei tulene), keskendumisraskused ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi