pidev hirm 11.12.05 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Tere,

mul selline pidev hirm millegi ees. Näiteks kui ma olin kuskil 12 aastane või nii, siis ei saanud ma korralikult mõni öö magada ja nägin õudusunenägusid, et ma kaotan ühe kalli eseme arvutimängus surma saades. Vahe peal oli hirm selle ees, et suvel saan puugi ja siis jään haigeks ning voodihaigeks. Nüüd kardan et jään pimedaks või suren ära - need hirmud on täitsa mõttetud. Kuna olen materjalselt kindlustatud peres, tervis on korras ja tegelen spordiga.

Hirm iseenesest ei ole ei tea mis suur. Värinaid ei tule peale aga selline väike hirm on koguaeg sees kui sellele mõtlen. Mõtlen et mida ma edasi teeksin kui pimedaks jääksin, mis saaks minu tulevikust jne.

Ise arvan et olen sündinudki sellise ara inimesena. Kuna mingeid suuri traumaseid ei ole üle elanud.

Mida ma peaksin tegema, et sellised mõtted/hirmud kaoks? Mingeid ravimeid võtma?

Jään vastust ootama.

Arst vastas:

dr Irene Kalvet

Irene Kalveti Konsultatsioonid OÜ

Tere!
Ettekujutlusvõime on Teil hea, see tulebki panna end teisiti teenima. Kui tekkivad ebameeldivad, hirmutavad mõtted, tuleb neile öelda:"stopp!". Nii harjutagegi. Visualiseerige enda tulevikku kaunina, tegusana ja kujutage end terve ja tugevana. Hoidke kinni need mõtted ja pildid, siis pole "ruumi" häirivatele mõtetele.
Jõudu ja edu soovides!
Irene Kalvet.