Laps varastab 15.10.05 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Suve teisel poolel hakkasin märkama,et rahakotist on raha kaduma hakanud.Algul väiksemad summad,hiljem juba 100 ja isegi 500 krooni.Kui me küsisime siis algul valetas,et ei võtnud aga hiljem tunnistas üles.Raha kulutas maiustuste ja igasuguse muu nänni peale.Kodus on muidu kõik olemas ja taskuraha saab samuti.Karistuseks panime talle kuu aega õueskäimise keelu.Nüüd lubasime tauuesti õue ja nädal aja pärast võttis jälle isa rahakotist 100 krooni.Lihtsalt ei oska midagi enam mõelda ega öelda.Mis oleks lahendus,kas koos psühholoogi jutule minna.

Arst vastas:

dr Irene Kalvet

Irene Kalveti Konsultatsioonid OÜ

Tere!
Kirjast ei selgu, kui vana teie laps on. Põhjused, miks laps varastab, on mitmesugused. Näiteks: seiklusjanu, eakaaslaste surve, sõprade ostmine, soovited ese, olulise inimese tähelepanu võitmine... Soovitan isal rahulikult lapsega arutada, miks ta seda teeb. Samas tuleb talle teada anda, et see käitumine teid kurvastab ja sellise käitumise tagajärg on usalduse kaotus.
Jõudu ja edu soovides!
Irene Kalvet.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühholoogia

poeg varastab raha

Tere!
Korralikus,intelligentses,armastavas perekonnas on suur probleem 16-aastase pojaga.Õppeedukus vilets.Teisest klassist alates on kasutatud mõnede õppeainete omandamiseks koduõpetajate abi.

Vastas dr Harri Küünarpuu

Tere!

Selliseid asju ravitakse eri eas eri viisil, eks ole? Seitse aastata tagasi oleks seda saanud ehk mingil teisel viisil ravida. Paari aasta pärast, kui Teie poeg on täisealine, ravitakse ...

Loe edasi

laps

Tere!

Palun andke nõu, kuidas oma poega mõjutada. Probleem on järgmine: 8-aastane poiss hakkas varastama raha, ja seda nii kodus vanemate rahakotitest-taskutest, kui ka ühekorra võttis 5 krooni ...

Vastas dr Irene Kalvet

Tere!

Millised on teie peres suhted lapsega? Kas ta on harjunud oma muredest teile rääkima?

Vaja oleks temaga rääkida ja uurda, miks ta varastab. Ta peab tundma teie toetust, siis ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi