alaväärsus 28.09.01 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Tere! Mida teha alaväärsustunde puhul. Ükskõik, mis olukorras, isegi ühistransporti kasutades, tunnen, et ei kuulu teiste hulka. Ma lihtsalt ei tea mida teha, ei tahagi enam kuskil liikuda,ainult kodu on koht, kus tunnen end kindlalt.

Tänan!

Arst vastas:

dr Irene Kalvet

Irene Kalveti Konsultatsioonid OÜ

Tere!

Sinu lühikesest kirjast ei saa täpselt aru, mis laadi on tunne, kas see on ärevus, nõutus või veel mingi muu. Kui Sa tunned ärevust ühistranspordis, püüa siiski jääda sinna seniks kuni ärevus kaob. Nii püüa end harjutada Sinu jaoks ebameeldivate olukordadega pöörates tähelepanu oma tunde muutusele.

Soovitan Sul pöörduda psühholoogi poole, et põhjalikumat abi saaksid.

Jõudu ja edu soovides!

Irene.