Elu teismelisega 14.09.01 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 40-ne naine, kes kasvatab üksi 16-aastast poega. Meil on suhtlemisprobleemid. Saan aru, et teismelised võivad saata oma vanemaid p-sse ja mis iganes kohta, kuid kui see toimub pidevalt, siis jõud saab otsa seda taluda. Miks ta peab mind solvama kogu aeg. Olen ise haritud inimene, olen nõus ka teda koolitükkides aitama, kuid neid tehakse niivõrd vastumeelselt. Põhikooli suutis ikka ära lõpetada,nüüd käib gümnaasiumis, kuid juba teeb poppi. Ükskõik, mida palun teha, alati saan vastuseks-EI VIITSI. Ütlesin, et lähme igaks juhuks arsti juurde kontrolli, sest mul on mure, järsku pole ta tervis korras. Ta ei suuda keskenduda, ei taha õppida, poes pole selliseid riideid, mis meeldiksid, meie telekas ei näitavat programme, mis huvitaksid. Ainus asi, mis huvitab, on arvutimängud.Ta istuks vist päevade kaupa arvuti taga. Psühholoogid soovitavad tavaliselt ikka probleemidest rääkimist. Räägin temaga, kuid vist isegi palju, sest ta ei taha mind üldse kuulata. Ei tea, kas tal võib olla depressioon,arvutisõltuvus mingi muu sõltuvus? Minu meelest on tal ka väga madal enesehinnang. Tal on pidevalt kõik "pohhui". Oma tuba ei korista. Kuidas sellest lohakusest ja roppusest delikaatselt lahti saaks?Jään vastust ootama ning ette tänades

väga murelik ema

Arst vastas:

dr Irene Kalvet

Irene Kalveti Konsultatsioonid OÜ

Tere!

Eesmärgiks tuleks seada koostöö. Noormees peab Teid selles küsimuses ise abistama. Paluge, et ta ütleks Teile, kuidas näeb tema koostööd kodus. Kui vestlus esimesel korral ei õnnestu, olge järjekindel ja ärge loobuge üritamast.

Koostöö oleks vajalik ka õpetajaga. Teismeline on tundlik ja soovib, et teda koheldaks täiskasvanuna. Ta võib kergest omaksvõtta alaväärsustunde. Sealt edasi võibki näha mitteproduktiivset käitumist.

Noormees soovib näha, et Te usaldate teda.

Võib-olla ta tajub Teie heasoovlikku suhtumist kontrollina?

Jõudu ja edu soovides!

Irene.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühholoogia

isiksuse analyys

Milline inimene ma olen? Kas ma olen väga rumal? Kas mu elu on seisma jäänud vöi on mul lootust veel edasi minna?

Vastas dr Irene Kalvet

Tere!
Soovitan Teil pöörduda psühholoogi poole, kellega koostöös saate oma küsimustele vastesed.
I.K.

Loe edasi

Probleemid teismelisega

Tere!

Probleemide põhjustaja on 15-aastane noormees. Probleemid said alguse koolist, kus tal tekkisid konfliktid õpetajatega - segas tundi, ropendas,puudus palju. Selle tulemusena jäi ta klassikursust ...

Vastas dr Harri Küünarpuu

Tere!

Ei tea nüüd, kas just lausa vea. Ma arvan, et äkki konsulteeriks mõne pädeva lastepsühholoogiga?

Laste vägivaldsus võib mõnigi kord olla seotud depressiivsusega. Umbes, ...

Loe edasi

perekonnaprobleemid

kuidas saada lahti masendusest?

Vastas dr Harri Küünarpuu

Tere!

Kaks võimalust.

Esimene: minge psühhiaatri juurde ja paluge, et ta Teile antidepressante kirjutaks ja siis minge psühhholoogi vastuvõtule, et oma elu asju arutada.

Loe edasiVaata kõiki nõustamisi