Probleemid teismelisega 23.04.04 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Tere!

Probleemide põhjustaja on 15-aastane noormees. Probleemid said alguse koolist, kus tal tekkisid konfliktid õpetajatega - segas tundi, ropendas,puudus palju. Selle tulemusena jäi ta klassikursust kordama. Uues klassis jätkus kõik aga vanaviisi ja veel hulleminigi. Käisime psühhiaatri vastuvõtul, kes diagnoosis poisil labiilse närvisüsteemi ja depressiooni. Raviks sai antidepressandid. Otsustasin kooli vahetada - panin poisi maakooli, kus on väiksemad klassid - ta ise oli sellega nõus. Nüüd on ta käinud maakoolis kaks kuud. Algus oli seal päris lootustandev, kuid nüüd oleme jälle alguses tagasi. Nüüd on tema käitumine märksa äkilisem kui ennem. Koolist sai oma esimese karistuse juba kätte - nädal aega koolikeeldu. Kui sel teemal temaga kodus rääkisin ja pakkusin varianti haiglasse minna, läks ta päris pööraseks. Ta väidab, et tal pole midagi viga ja et õpetajad on lihtsalt nii lollid. Ta tahtis mu jutu peale kodust ära joosta, mul õnnestus teda küll takistada, kuid seepeale lubas ta teise korruse aknast alla hüpata (istus akna peal jalad välja poole valmis hüppeks). Ei tea enam mida ette võtta. Või olen ise kuskil mingi vea teinud.

Arst vastas:

dr Harri Küünarpuu

Tallinna Psühhiaatria Haigla, Perekonnastuudio ABX, Psühho-Konsultatsioonid MTÜ

Tere!

Ei tea nüüd, kas just lausa vea. Ma arvan, et äkki konsulteeriks mõne pädeva lastepsühholoogiga?

Laste vägivaldsus võib mõnigi kord olla seotud depressiivsusega. Umbes, et nii paha on olla, et ´kui keegi pinda käib, saad pasunasse. Nii otseses kui ülekantud tähenduses. Pahurus, äkilisus ja pidurdamatus on tihti meeleoluhäirete iseloomulik tunnus. Palun, ärge jätke seda tähelepanuta. Psühholoog võib aidata Teie lapsel mõista oma meeleolu alanemise tagamaid, psühhiaater vajadusel ravimeid määrata, mis seda leevendavad.

HK

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühholoogia

Probleem

tere
murek sperekonna probleemid, abielu hakkab lagunema.Sellest tulenevalt küsikski kust saab abi või nõustamist

Vastas dr Irene Kalvet

Tere!
Küsige infotelefonidelt kõigepealt. Tallinnas: OÜ Psühhokonsultandid, Ravi 27, jne.
Tartus: Perenõuandla, Vaksali 14, tel. ...

Loe edasi

Perekonna probleemid

Tere!...Kas oskate öelda,et kas siin Tartus on midagi sellist kuhu minna kui on kodus probleemid(tülid ja nääklemised oma mehega)?


Ette tänades....Krissu

Vastas dr Harri Küünarpuu

Tere!

Tartus töötab palju pereterapeute. Näiteks on seal Kiira Järv, kes töötab "Merituses" või siis Aita Keerberg või näiteks veel Iris Podar. Ja palju teisi. Ma arvan, et netist leiate nende ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi