enesehinnang 24.10.04 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

tere. minu 17 aastane tütar on tugevasti ülekaaluline .nägu on kena aga keha ja jalad on kole vaadata.olen rääkinud sellel teemal palju ja kenasti kuni sinna maani välja et lubasin 1000 krooni iga kaotatud kilo eest - on ju jube.teda see ei huvitanud.meil pole raha palju ,kasvatan lapsi üksi .lootsin et see paneb teda mõtlema.väljas ta ei käi ,rääkimata basseini või randa minekust.suhtleb internetis poole ööni.mis teha?usun et psühholoogi kuulaks ta rohkem või kuhu me peaks põõrduma.?

Arst vastas:

dr Irene Kalvet

Irene Kalveti Konsultatsioonid OÜ

Tere!
Kui Teie tütar endaga ise rahul on, siis olge ka Teie temaga rahul ja püüdke talle sisendada enesekindlust. Kui ta väldib avalikkust, siis on talle vaja eeskätt Teie toetust ja heasoovlikku hinnangut igas tema tegevuses ja julgustust Teie poolt liikuda väljas sellisena, nagu ta on. Küllap saab ta siis jõudu tegeleda enese kaaluga.
Jõudu ja edu soovides!
Irene Kalvet.