Kiusamine 10.09.04 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Ma tahaksin teada kas see on normaalne kui 12-aastane tüdruk,ei räägi ise kui käib arsti juures,vaid ema vastab koguaeg tema eest.Ja nii on ka koolis kui on näiteks jutustamine ei tule tal sõnakestki suust välja ja tuleb vesi silma,aga mõnikord jutustab ilusti.Ta on rääkinud,et teda tüdrukud mõnikord kiusavad ja ei tee temast üldse välja,ka teised õpilased narrivad teda tema välimuse pärast.Tal on enesehinnang täiesti langenud.
Ma ei tea mis temast saab niimoodi,kui ta arsti juures ei vasta arsti küsimustele.Ja koolis kui peab jutustama või mõnele küsimusele suuliselt vastama ei tee ta ültse suud lahti,vaid hakkab nutma?

Arst vastas:

dr Irene Kalvet

Irene Kalveti Konsultatsioonid OÜ

Tere!
Noore neiuga peaks tegelema psühholoog. Kui tema koolis on psühholoog, siis mingu kindlasti tema jutule. Kui koolist abi ei saa, tuleb leida teine võimalus. Neiu enesehinnangut on vaja tõsta. Paluge, et ta loeks suulisi õppetükke kodus Teile ette ja püüdke teda rohkem kiita. Kinnitage Teie kodus, et ta tubli on ja armastatud. Küllap hakkab ta ise rääkima, Teie ärge kiirustaga tema eest vastama. Kui ta kohe küsimustele ei vasta, tuleb anda talle aega.
Jõudu ja edu soovides!
Irene Kalvet.