Ma ei taha elada. 06.08.04 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Olen gümnaasiumis õppiv neiu ja tarvitanud narkootikume(kanep,amfetamiin,ecstasy) natuke üle 3me aasta,viimase aasta jooksul väga tihedalt v.a amfetamiin(ei tarbi üldse).Koolis olen üritanud vaid klassi läbi saada ükskõik milliste hinnetega juba mitmeid aastaid,aga ma ei kujuta ette kaua see mul veel õnnestub,mõned aastad veel koolis vaja käia.Kõige hullem on see,et ma ei oska ilma narkota enam elada,aga ma ei taha elada ka narkoga,sest olen näinud narkootikumide tagajärjel lolliks muutunud inimesi,osad keeravad ikka täiesti ära ja muutuvad agresiivseks.Ok see selleks,aga nüüd tegin ma esimest korda koos hea sõbraga komme ja see pilk kuidas ta mind vaatas tol öösel.....vot seda ei unusta ma mitte kunagi...ma ei suuda nüüd peale seda ilma temata elada,ma ei kujuta ette mida tema tunneb aga see mida mina tema vastu tunnen pole kirjeldatav.Mul on selline tunne,et suudaksin olla ilma narkota kui ainult saaxin olla koos temaga,aga kardan et see ei lähe nii ja mu elul ei ole siis mittemingit mõtet...
D.(Tartu)

Arst vastas:

dr Irene Kalvet

Irene Kalveti Konsultatsioonid OÜ

Tere!
Kallis neiu! Soovitan Sul otsida abi Tartu Kriisiabikeskusest, mis asub Vaksali 14 (telefon 7427555). Ole kena ja mine räägi nendega, või helista, sest kirja teel on Sind nõustada keeruline.
Jõudu ja edu soovides!
Irene Kalvet.