tüdimus 11.08.04 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Mul on nii palju põhjust elada :kaks imearmast pisitütart,hea abikaasa ja normaalne kodu.Ent ometi olen nii väsinud ja tüdinud oma elust ja iseendast.Mu abielu on ohus,kuna ma ei taha,et mu mees mind puudutab,ma ei taha üldse,et keegi mind kallistabki.Ma ei taha enam väljas käia,inimestega suhelda,isegi mitte lähedastega kohtuda.Olen nii väsind kõigest.Ma ei tea,mida teha...

Arst vastas:

dr Irene Kalvet

Irene Kalveti Konsultatsioonid OÜ

Tere!
Soovitan minna reisima sõbrannaga, kelle seltsonnas kõige paremini end tunnete. Rutiinne kodutöö väsitab ja parim vahend on vaheldus elule. Kui reisima ei ole võimalik minna, võiksite endale lubada mõned päevad tervisekeskuses. Kodused mured tuleks mõneks ajaks unustada ja keskenduda endale. Paluge koju keegi endale appi ja püüdke mängida "prouat", juhendades kodutöid ja tegeledes oma meelistegevusega. Kindlasti rääkige oma mehega, kuidas end tunnete, paluge abi ja temapoolset mõistvat suhtumist. Ärge olge üksi oma muredega!
Jõudu ja edu soovides!
Irene Kalvet.