MINU LAPS HAMMUSTAB TEISI. 16.04.04 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

TERE OLEN MURES LAPSEVANEM.MINU TÜTAR ON 2AASTANE JA KÄIB SÕIMERÜHMAS.PROBLEEM ON SELLES ET TA NÄRIB TEISI LAPSI.MIDA TEHA.OLEN NÕU IGALT POOLT KÜSINUD AGA VASTUSEID EI OLE SAANUD VEEL.

Arst vastas:

dr Irene Kalvet

Irene Kalveti Konsultatsioonid OÜ

Tere!
Paluge õpetajat lasteaias, et ta teeks kindlaks, kellega Teie lapsel selline käitumine esineb ja kuidas need lapsed omavahel läbi saavad. Hammustamine on võimalik sellisel juhul, kui ta muidu end maksma panna ei saa. Kui need lapsed sõbralikumalt mängima õhutada, ei tee nad teineteisele liiga. Küsige ise lapselt, miks ta vahel teisi hammustab, arvan, et ta oskab vastata. Võib olla, et ta tahab mängida üksi ja keegi segab pidevalt. Julgustage last, olge temaga rahulik ja pöörake talle veidi rohkem tähelepanu.
Jõudu ja edu soovides!
Irene Kalvet.