laste ja vanemate suhted 27.03.04 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Tere. Kohe ei oskagi millest alustada. Mul on kaks poega.Üks 18 ja teine saab varsti 17.Kõik peaks nagu korras olema aga ma ei suuda leppida sellega ,et nad võtavad elu liiga kergelt.Nad on mõlemad sattunud pahandustesse mõne õllepudeli pärast mida on sõpradega väljas joodud.Ma olen püüdnud neile hea ja kurjaga selgeks teha;et see ei vii neid elus kuhugi.On tekkind pidev hirm nende tuleviku pärast.Oleme neile materjaalselt liigagi palju võimaldand.Isa on pidevalt tõõl ja võibolla olemegi sellega vea teinud.et ei ole nendele nii palju aega leidnud.Koolis käivad nad korralikult;kuigi õpimine on alla võimete.Sellega seoses tunnen end väga tujutult.Mind valdab täielik lootusetus ja stress kuigi kõik peaks nagu korras olema aga ei ole.Vanem poeg püüab mulle selgeks teha,et ma ei saa neid eluks ajaks enda külge köita ja ma pabistavat liiga palju.Mida ma peaks tegema,et ei tunneks pidevat hirmu nende saatuse pärast?Nad ei ole ju hüdini alvad vaid tüüpilised teismelised.Aitäh kui te oskate mulle nõu anda.

Arst vastas:

dr Harri Küünarpuu

Tallinna Psühhiaatria Haigla, Perekonnastuudio ABX, Psühho-Konsultatsioonid MTÜ

Tere!

Kas Teie elus muud peale poegade ei olegi? Kas Teil ei ole muud mõtet, kui ainult nendest? Hankige endale köitev hobi või töö (kui Te tööl käite, siis nähtavasti ei köida see Teid piisavalt, et Teil jääb aega ka poiste pärast muretseda), käige mehega väljas ja lõbutsege, hoidke seni nende materiaalsete vajaduste rahuldamise arvelt kokku ja võimaldage endale midagi toredat ja meelt lahutavat. Elage!

HK