psühhiaatrisse armunud 02.01.04 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Olen mõned kuud käinud psühhiaatri vastuvõtul (depressioon, ärevus). Minu psühhiaater on meesarst, väga atraktiivne, hooliv, empaatiline ja oma erialal kompetentne. Igal kohtumisel tunnen sümpaatiat ja lähedust aina kasvavat, olen lootusetult armunud. Tunne aina süveneb, aga endast võitu ei suuda ka saada. Ei ole julgenud kellelegi sellest rääkida. Emotsionaalse poole pealt tundub, et hingevalu on veelgi suurenenud. Mida ette võtta?

Ette tänades,
N 20a.

Arst vastas:

dr Harri Küünarpuu

Tallinna Psühhiaatria Haigla, Perekonnastuudio ABX, Psühho-Konsultatsioonid MTÜ

Tere!

Arvatavasti peaksite sellest siiski kõnelema oma psühhiaatriga ja siis otsustama, mida teha. Ja karta on, et Te peate leidma enesele mõne teise psühhiaatri. Sest see ei tee Teile midagi head, ainult suurendab hingevalu, nagu Te kirjutate ja abi ei ole sellest ju siis ka midagi, kui hingevalu aina kasvab.

Julgust,
HK