Mure 29.04.04 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Tere !

Olen 16- aastase poisi ema, kellel on üsna tõsine mure.Minu poeg õpib 10 -ndas klassis ja probleem on kestnud päris pikalt.Poiss õpib kenasti kõik ära,saab kiiresti kõigest aru.Olen püüdnud õpitud kontrollida ja kõik oleks nagu okei.Läheb kooli ja see, mis õhtul kodus kontrollides oli korralikult selge,seda ei ole enam suuteline koolis vastama või kui vastabki, siis üsna suurte probleemidega .Mitmed õpetajad on pöördunud minu poole ja küsinud, et milles probleem.Üks õpetaja tegeles temaga personaalselt ja ütles, et tegi talle kontroltöö,tulemus oli väga hea, läks 15 minutit mööda ja kordas sama tööd,tulemus väga halb.Mulle on kogu aeg tundunud, et tal puudub igasugune keskendumisvõime ja ei oska kohe temaga midagi ette võtta.Sooviksin teada, kust oleks võimalik sellele probleemile abi saada ja kas üldse saabki.Mida küll teha.

Murelik ema.

Arst vastas:

dr Irene Kalvet

Irene Kalveti Konsultatsioonid OÜ

Tere!
Tundub, et Teil on pojaga head suhted, ta usaldab Teid. Püüdke rääkida temaga, kuidas ta ise olukorda suhtub, millest tema enda arvates küsimus on. Äkki on poeg armunud, või on tal konflikt mõne õpetajaga? Miks ta valis gümnaasiumi? Ametiõpe oleks talle ehk paremini sobinud? Kui poeg mõistlikku seletust oma halva keskendumisvõime kohta ei oska anda, siis võiks temaga minna psühhiaatri, või psühholoogi juurde.
Jõudu ja edu soovides!
Irene Kalvet.