Liigne armukadedus 08.05.01 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Mu ema ja võõrasisa on koos elanud 15 aastat. Iga aastaga läheb võõrasisa armukadedus hullemaks. Ema ei tohi mitte kusagile ilma temata minna. Pidudel vm. pere sündmustel ei tohi teiste meestega tantsida ega rääkida. Siis kui ta on natukene napsu võtnud, läheb asi veel hullemaks, siis hakkab armukadetsema ka ema sõbrannasid a'la stiilis, et ma ei lähe teie juurest minema, nagunii hakkad litutama, aga kelle ees, sõbranna? Samuti kui ema dushi alla läheb, siis valvab ta ukse taga, et äkki keegi tuleb väljast ja läheb sinna sisse. Minu teada pole ema nende aastate jooksul grammigi armukadeduseks põhjust andnud ja üritab käituda, et riidu ei tuleks. Võõrasisal on aga hulgaliselt armukesi olnud. Ema on temaga küll rahulikult rääkida üritanud, et see ei ole normaalne, et pead arsti juurde minema, aga ta ise väidab, et tal pole midagi viga. Mida peale hakata? Kas asi võib olla selles, et kuna ta on ise petnud, siis arvab, et ka teda petetakse?

Arst vastas:

dr Elen Kihl

Psühholoogilise Nõustamise Keskus SENSUS Tartu ja Pärnu osakonnad

Liigne armukadedus tekitab pingeid ja rikub suhteid. Teie kirjast võib oletada, et ema ja võõrasisa suhted teevad Teile tõsiselt muret. Nende omavahelisi suhteid saavad klaarida aga ainult nemad ise. Teist inimest ei saa me ümber teha. Soovitage oma emal minna psühholoogi juurde. Tal tuleks saada selgust eelkõige iseendas.