KUIDAS HiRMUST VÕITU SAADA? 16.07.03 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 38-aastane naisterahvas. Kaks aastat tagasi kukkusin pea ees trepist alla, kuid pääsesin õnneks ehmatusega. Ei tea, kas sellest tingituna, aga nüüd kardan minna alla trepist, millel puudub käsipuu. Kui selle "julgustükiga" mõnikord hakkama saan, siis premeerin end millegi heaga. Vahel, kui on eriti hea tuju või olnud mingi õnnestumine, seda hirmu pole. Tegelikult on see tüütu... On muutunud asi foobiaks? Mida teha?
Aitäh!

Arst vastas:

dr Irene Kalvet

Irene Kalveti Konsultatsioonid OÜ

Tere!
Olete kenasti ise olnudki enda nõustaja! Tulebki minna trepile, kuid ärge kiirustage, olge sellel astmel, kus hirm hakkab, nii kaua, kui hirm kaob. Siis alles liikuge edasi. Tehke sellest lõbus harjutus ja harjutage erinevatel treppidel, kui ühe trepiga enam hirmu ei ole.
Jõudu ja edu soovides!
Irene.