stress!? 01.11.04 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Tere! Olen 17aastane Pärnu neiu, kes lühidalt öeldes ei saa enam siin "raskes elus" hakkama. Iga väiksemgi asi ajab närvi püsti, kõigiga lähen kergesti vaidlema, koolis on suur pinge,probleemid suhetega, tihti olen masenduses ja tahaks kellegagi rääkida, aga pole nagu kedagi võtta, kes aitaks...Pole ühte konkreetset muret, õigemini neid on nii palju, et ei jõua kokkugi lugeda.
Tundub, et olen stressis...kuidas sellest võitu saada? Äkki peaksin konsulteerima psühholoogiga? Kui, siis kus oleks Pärnus abi saamiseks kõige sobivam koht?

Arst vastas:

dr Irene Kalvet

Irene Kalveti Konsultatsioonid OÜ

Tere!
Pärnu Haigla Psühhiaatriaatriakliinikus töötavad kindlasti psühholoogid, minge ja uurige nende vastuvõttu. Soovitan leida endale psühholoog, kes Teid abistab. Seni muutke veidi oma elurütmi, viibige rohkem õues, tehke mõõdukalt sporti, ujuge ja püüdke iga väiksemagi kordamineku puhul end kiita. Oluline on, et Te õpiksite lõõgastuma, siis näete elu hoopis teises valguses.
Jõudu ja edu soovides!
Irene Kalvet.