Soovitage, kuidas soovitada... 23.04.01 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Kuidas või kas üldse on võimalik oma lähedasele inimesele soovitada psühholoogi poole pöördumist, kui on tundub, et tema stressist on saanud depressioon ja inimene ei suuda ega soovigi ise abi otsima hakata? Kõrvalseisjana on aga väga valus tema läbipõlemist vaadata.

Tänan Teid ette!

Arst vastas:

dr Elen Kihl

Psühholoogilise Nõustamise Keskus SENSUS Tartu ja Pärnu osakonnad

Kui lähedane inimene on hädas tuleks temaga eelkõige rääkida. Ei ole soovitav pidada loenguid ja jagada valmis tõdesid. Eelkõige võiks teda kuulata ja asju arutada. Depressioon on tõsine häire, mida tuleb kindlasti ravida. Loomulikult võib soovitada spetsialisti juurde pöördumist. Depressiooni puhul võiks see olla psühhiaater või kliiniline psühholoog. Vajadusel suunab psühholoog psühhiaatri juurde. Ei maksa väga ägedalt peale käia. Võiks näiteks arutada selle üle, mis võiks olla pöördumisest kasu. Uurige eelnevalt erinevaid võimalusi ja koguge infot, et oleks soovitada midagi konkreetsemat. Kuhu ja kelle juurde minna, milles ravi seisneb, kas vastuvõtt on tasuta või tasuline, kas on võimalik jääda anonüümseks, kui pikad on järjekorrad jne.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühholoogia

psühika häired

Kas saate nõu anda selles asjas: ühel inimesel on pool aastad üks ja sama kinnis idee -et temast on väga halb lõhn, ja kõik seda tunnevad ja isegi itsitavad selja taga. Tegelikult pole mingid pahad lõhna, ...

Vastas dr Irene Kalvet

Tere!
Kui inimene Teid ei usu, siis püüdke leida veel keegi, keda ta usaldab ja keda ta usub. Kui ta sellega ei nõustu, et kedagi kaasate, soovitage tal minna perearstl juurde. Perearst saab teda ...

Loe edasi

Vajatakse lastepsüholoogi abi

Tere, pöördun Teie poole palvega soovitada heat lastepsüholoogi, kes valdaks vene keelt, kelle poole ma võin pöörduda.
Probleem lühidalt: nimu 3 aastane poeg ei saa enam lasteaias käia, kus toimus ...

Vastas dr Irene Kalvet

Tere!
Laps on praegu isegi õnnetu, seepärast püüdke temaga käituda rahulikult. Soovitan internetist uurida infot psühholoogide kohta ja uurida, kes valdab vene keelt. Psühholooge on piisavalt.
Loe edasiVaata kõiki nõustamisi