Vajatakse lastepsüholoogi abi 03.01.07 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Tere, pöördun Teie poole palvega soovitada heat lastepsüholoogi, kes valdaks vene keelt, kelle poole ma võin pöörduda.
Probleem lühidalt: nimu 3 aastane poeg ei saa enam lasteaias käia, kus toimus õnnetus. Nende rühma tüdruk on mänguplatsil kõrgelt alla kukkunud, lasteaia töötaja sõnul on minu poiss teda tõuganud. Ja nüüd röögivad, et tal ongi selline kalduvus (kuigi varem röögiti, et kõik on korras, et tubli poiss) Tüdruk on elus ja terve, aga sai ajuraputuse. Tüdrukust on väga kahju.
Minu laps ei maga ega söö enam korralikult, ja ei taha sellest juhtumist enam rääkida. Ärkades nuttis ja ütles, et nägi unenäos, kuidas lapsed teda sõimasid. Mina ka ei tea, äkki ei ole õige sellest rääkida. Kuulates tol päeval ära lapse versiooni, jäin kahtlema, et ta on just tõuganud, aga sõimasin teda ikka ja seletasin, et nii ei või teha.
Olen nüüd oma lapse psüühilise seisundi üle väga mures. Palun soovitage spetsialisti, kelle poole võin tulla ja rääkida.

Arst vastas:

dr Irene Kalvet

Irene Kalveti Konsultatsioonid OÜ

Tere!
Laps on praegu isegi õnnetu, seepärast püüdke temaga käituda rahulikult. Soovitan internetist uurida infot psühholoogide kohta ja uurida, kes valdab vene keelt. Psühholooge on piisavalt.
Jõudu ja edu soovides!
Irene Kalvet.