Meeleolu ja söögiisu langus 10.12.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Üks saabuv tähtis sündmus elus närib mu tervist. Närveerin, kuigi 2,5 kuud on selleni veel aega. Kuna see puudutab tervet peret, siis on kõik jube tõsised ja närvilised. Kohati näib, et teiste pinged kogunevad ka minusse, kuid mingil määral alateadlikult ka. Olen kurvas tujus ja söögiisu on päris kadunud ja väsinud on olla. Ei taha kellegagi suhelda, vaid tahaks nagu tigu karpi pugeda ja siis nina välja pista, kui kõik on möödas. Nimelt see sündmus on elukohavahetus (1. korda). Mida teha, et parem hakkaks? Ma olen üldse aru saanud, et stressi ja kiireid muutusi elus üldse ei talu. Tahaks, et söögiisu oleks nagu enne ja et ma oleksin jälle see endine "mina".

N (24)

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Muutke hoiakute märk vastupidiseks, tundke rõõmu muudatustest, uutest väljakutsetest. Teile avanevad ju uuete kogemuste väravad. Nähke uues olus positiivseid momente, tundke neist rõõmu.
Meeleolu korrigeerib, rahustab, und soodustab ning söögiisu parandab Remeron. Psühhiaater kirjutab.
Kõik muud rahustavad "nipid" on ka teretulnud. Tehke minu "Sirutusi-Painutusi", vt "Elukiri", juuni 2004.
Minu moto: Elus - järelikult õnnelik. OLE Sinagi, N (24)!
Kaunist aastavahetust,
Jüri O.-M. Ennet