Palve. Ajutegevus. 13.03.19 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere. Olen 46a mees, olen ravinud psühhoosilaadset häiret 2 aastat, Rispolept 1mg hommikul ja õhtul. Viimase aastaga on aga minust saanud usklik inimene, lasin end sügisel ka ristida. Plaanin varsti rohtusid vähendama hakata. Kristlikud palved on mul aina enam saanud päeva osaks, palvetan hommikul ja õhtul, vahel ka keset päeva. Küsimus selline - kuidas mõjub palve ajule, ajutegevusele? Kas palve ajal aju puhkab?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Palve mõjub hästi.
Palve suurendab arstirohu toimet. Ka rohtu võttes palveta.
Arstirohi las jääb, vajadusel raviarst ütleb kui annust vaja vähendada või siis muuta.
vt Jaakobuse kiri: palveta usus, ilma kahtlemata ja siis sulle antakse...
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet