kas olen liiga elava ettekujusega? 08.11.22 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere. suure kõhuvaluga ise näost hallikaskollane, pöördusin möödunud asstal perearsti vastuvötule, kes keeldus mind vastu võtmast, ega hoolinud mu seletusest, et olen suuhingaga ning vasak ninapool pole aastakpmneid. saatis koguni teise arst minuga fuajeesse "võitlema" kes hingamisprobleemidele viidates ja ja maksa üle kaeveldes jäi sama resoluutseks. on aasta möödunud, selle aja jooksul töesti psühhiaater ja pereõde tegid pereasrti tööd. nüüdseka on määratud ninale operatsooni aeg ning terendab ka tartus kirurgi vastvõtt, kes maksakividega varemgi tegelenud. ooteaeg on pikk ja süüa ei saa öieti midagi, selline liigutus nagu soki jajga panek tekitab paremal köhu ülaosas justkui krambi. (ultraheli tehtud, seal väljundi juures risti kaks suuremat kivi. ) enne pilti olla ka see minu väljamõeldis, et need valud esinevad.nppd on nii, et kui magu on tühi hommikuti, on seal selline tunne, et magu justkui sööks iseennast ja silme alla tekkivad kollased jutid. Viidates eelnenule - kas imelukel arstdel vöis olla õigus, et ainsa ertarstina vajan psühhiaatrit? pole siskunud omale kiirabi kutsuda 'koolikute" puhul, äkki ka see tembeldatakse luuluks. olgu öeldud, et olen sügava puudega (neuroloogia-psühhiaatria)

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kivi-valu korral ikka kiirabi. Tänapäeval on kivipurustus jõukohane (vajadusel lõikus-operatsioon kivide eemaldamiseks). kirurgidele. Kui see kivide probleem kõrvaldatud, siis muud kaebused ka taanduvad. Saate juhiseid ka toidurežiimi korrigeerimiseks, et uusi kive ei tekiks. Puude küsimusi kirurg arvestab, kivi-valu korral kirurg tegutseb.
Koostöö uroloogi ja psühhiaatriga.
Jüri O.-M: Ennet