Leppimine 01.06.22 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Mul on selline küsimus või arutelu. Nimelt elan oma mehega kuuendat aastat koos, meil on ühine 3ja poole aastane laps. Meie suhe ei ole olnud kõige kergem. Mehe eelmisest suhtest mis kestis 14a on ka kaks praeguseks teismelised lapsed, kellega on läbisaamine alati super olnud. Võtan neid kui oma väiksed sõbrannasid ja vajadusel olen ema eest..aga probleemiks oli mehe eks, sujuvalt pea 2 esimest aastat terroriseeris meid, olin mitu korda ära minemas. Tänaseks, pea 6a hiljem enamähem rahu majas, laste pärast kord kuus või harvem suhtleb. Aga mis on mulle on mälestused, kohutavad mälestused. Kui see eks helistab mehele jne tuleb kõik jälle meelde ja see on mull väga raske. Varem leierdasin mehele pidevalt ja viskasin ninapeale mida see eks meile tegi, aga nüüdseks pea aasta on need mõtted kõik mu peas. Vahepeal on kõik korras ma elan oma elu edasi ja, siis kui näen teda (eksi) või helistab olen jälle mustas augus. Mu mees on väga hea mees, alati mulle öelnud, et parem on unustada ja koos õnnelik olla, aga kas se on tõesti mulle, siis nii raske. Vahepeal kuulen, aastas korra või enam, et suhtles mu praegueks tema eksämmaga..palusin ämmal minule mitte rääkida selliseid asju ja vastuseks sain "mul ju temalt lapselapsed ja ega ma pahaga, elu läheb edasi". aga mõneti tunnen ka ämma poolt minu vastu külmust, justkui mina ju ei ole see ideaalne eksnaine kuigi, see eksnaine oli väga halb naine kodusiseselt (jõi jne). Ja sellest ka lahkuminek mehel temaga, tuli reetmine ja tülid/kaklused.
Ma olen mures, armastab oma meest ja ta tõesti ju ei ole süüdi minu mõtete pärast, aga mida ma teha saan, kas mu mõtted on paha mälestus või mingi sisetunne/hirm ,et kõik hakkab korduma?
Stress on mu pidev kaaslane, ja kergelt olen ärrituv.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Rääkige oma murest abikaasale - jagatud mure ikkagi väiksem.
Mida abikaasa soovitab?
Vaja ju see teie ühine õnneliku elu energia täieliselt ära kasutada, mitte kulutada seda kirjeldatud muremägede kühveldamisega.
Kehaline aktiivsus koos laste ja abikaasaga.
Tehke iga päev veidi lõõgastavaid harjutusi.
Laps on, abikaasa on, ajurakud on, aga need toimigu rõõmuradade helistikus.

Sellest alustage.
Olete elus - järelikult Õnnelikud. Muremägede registel lülitage endast välja.
Jüri O.-M. Ennet