Paanikahoog? 25.09.21 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Minu 11 aastasel tütrel algas menstruatsioo ja sellega seoses enam ei julge uinuda .Käib koguaeg wc vahet ja potil ka ainult nutab ja väriseb . Kui voodis on uinub korraks siis tekivad tugevad värinad ja hakkab nutma. Muidu ka ainult nutab ja ütleb , et kardab . Mida teha ja kuhu pöörduda?
Aitähh!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Pöörduge kliinik.ee naistearstide poole, nemad selle valdkonna spetsialistid.
Soojad joogid, rahustavad teed on kasulikud.
Tehke ise ja koos Tütrega minu Palve esimest sammu. (vt varasem).
Vestelge kindlasti õhtul voodiserval ja pead silitades päeval tehtust, positiivselt tehtust. Kiitke. Julgustage.
Menstruatsioon näitab, et organism on neiupõlve jõudnud ja organismi areng on õigesti kulgenud ja kulgeb.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet