Tülitsemisel "seest valutab" 16.09.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Olen oma poisiga olnud koos juba varsti 2 aastat. Kõik on okei, oleme õnnelikud, kuid jah, vahel ikka tuleb tülisid ette. Ja iga kord kui mingi tüli on, siis ma ei suuda kuidagi olla... Seest iiveldab ja tulevad külmavärinad ning see kestab kuni probleem lahendatud. Alguses ma ei teinud sellest välja, et ehk on lihtsalt armuvalu ja ei oska sellega toime tulla. Muidu alati ennast üldiselt tugevaks inimeseks pidanud, kuid kui poisiga mingi jama, siis lihtsalt ei suuda olla ja nagu valutaks seest. Tahaksin lihtsalt teada, kas see on normaalne? Või äkki aitaks mingi rahusti ajutise ärevuse vastu? See juba segab koolitöid ja muud elu(oleme kaugsuhtes)...Kui olin pikalt stressis umbes aasta tagasi, siis pärast seda on tulnud ka paanikahooge(lühikesed, aga nii intensiivsed, et korraks ei saagi nagu aru, et mis toimub). Ja paanikahood on tulnud just pärast seksi. Vastuvõtule mul kohe kindlasti pole aega tulla, seega lootsingi saada abi lihtsalt siit internetist. Oleksin väga tänulik vastuse eest! :)

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Esimene - käik naistearsti juurde. Siis elukorralduse muutus, et korralikult puhata saaks nii keha, psüühika kui ka omavaheline suhe.
Paanikahood - vt. varasemad soovitused ja neid siis rakendada.
...pole aega..tulla - elutempot vaja reguleerida!
Tegudele!
Jüri O.-M. Ennet