Raha laenamine ja valetamine 27.10.20 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,

Lugesin, et sellele meeletule rahade laenamisele ja valetamisele ning teiste süüdistamisele oleks võimalik abi saada.
Olen tõsiselt mures oma tütre pärast, ta on 38 aastane ning peres on ka 2 last. Peale teise lapse sündi soovis ta lapsega kodus olla 3 aastat. Aga nagu ma olen tema jutust aru saanud siis peale lapse 1,5 aastaseks saamist ta enam oma laserahadega välja ei tulnud ning uhkus ei lubanud mehe käest ka küsida, sest ta oli lubanud ju ise hakkama saada (korteri laen, kommunaalmaksud ja lastele toidu lauale toomine) ja siis hakkasidki need laenu võtmised ja valetamised. Sellest saime aga juba liiga hilja teada, sest nüüd on tülid mehega ja tööandja lõpetas temaga töösuhte. Ma ei oska enam midagi teha. Ja iga kord kui väimehega räägin siis tuleb aina üllatavamaid valesid välja. Selline asi hakkab juba iseenda tervisele mõjuma. Oleme mehega ka mõningaid laene aidanud tal tagasi maksta aga ta ju võtab järjest uusi juurde. Kas on veel mingit lootust inimene hädast välja aidata? Nõutu ja mures ema

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Sotsiaalsed probleemid ja psüühikaprobleemid on omavahel tihedalt sõltuvuses - moodustub kaks-ainsus e.
üks tõsine probleem.
Probleemi lahendamiseks on ka kaks rada:
a) sotsiaalsed kanalid, nõustamised, abistamised, toetamised, sotsiaaltöötajad jne,
b) psühhiaatrilised lahendid - patoloogiline valetamine, sisepinged, alaväärsus, pessimism, stress, depressioon, lootusetus.
Probleem tõsine, aga kannatlikkus ja koosmeel viivad sihile.
Vastupidavus ja tegutsemist!
Jüri O.-M. Ennet