Korduv depressioon, ärevus, hirm 11.01.20 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere. Kannatan korduva depressiooni all üle 20 aasta. Nüüdne ei taha kuidagi ära minna. Algul olid peal Alventa, mis ei sobinud( kuigi seda on minu psühhiaater kohe määranud kui depressiooni jään), siis proovisin Dulseviat, edasi tuli Etsitalopram, ei tundnud mingit muutust. Arst otsustas uuest Alventaga proovida jaanuari alguses. Tunnen igapäevaselt hirmu, hirm valitseb minu aju, ei suuda normaalselt mõelda ega tegutseda sellepärast. Põhjuseta hirm, ärevus, inimetekartus, enrsehäbitunne mis segab. Otsustasin loobuda Alventade võtmise ja minna üle sellise antidepressandi peale nagu Coaxil, loen, et see on ärevust ja hirmu vähendav. Hetkel võõrutan Alventast nii, et 150 mg pealt lähen 75 mg peale ja kas saan siis kohe uut rohtu võtma hakata või pean veel 37,5 mg peale ka minema nädal aega? Minu arst on hetkel puhkusel ja rääkinud olen perearstiga, kes uue ravimi ka kirjutas. Kuidas kommenteerite. Lisaks võtan 2 korda päevas rahustit Lorans, hommikul ja kelka 3 ajal. Ilma selleta ei saa. Rahustit võtan juba al. eelmise aasta märtsist.
Jään vastust ootama. Ette tänades

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Ravimi vahetusel minge vana rohuga veel 37, 5 peale 3 päeva.
AD ja rahustid on abivahendid, põhivahendid on harjutused: korrigeerida töö- ja puhkuse režiimi, töökoormust reguleerida (tähtsam teha, ebaoluline jäägu tagaplaanile).
Rahustavad harjutused ja keha tugevdamine.
Vt minu ristkülik diagonaaliga ja "uued prillid" raviprintsiip. Ristküliku diagonaalimisel tekib kaks kolmnurka - üks neist vasemalt paremale liikudes väheneb (see olgu ravimite kolmnurk) ja teine suureneb (harjutused)
vt varasemaid.
"Uued prillid" on uus hoiak, uued prioriteedid - nö vaatan maailma uute prillide (eluhoiaku) kaudu, tegusen uut moodi.
Head harjutamist.
Jüri O.-M. Ennet