Vaimsed häired 10.12.19 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Pole professionaali juures käinud kuid kogen ärevust ja " mõõdukat" depressiooni, enesehinnang on väga maas samuti on suitsiidilised mõtted olnud üle ühe aasta juba, inimestest on suhteliselt ükskõik väljaarvatud mu poissõbrast, ta in inimene kes hoiab mind elus. Olen mõelnud mitte ainult enda vaid ka teiste tapmisele/piinamisele paljusis kordi. Tunnen et muutun ohtlikuks juba nii endale kui ka teistele. Sõltuvus vägivaldsest pornograafiast on kestnud umbes kolm aastat. Igapäev tunnen kurbust ja ei jaksa isegi kooli minna kuigi teen seda siiski, samuti on kadunud huvi kõige vastu. Alavääristan ennast pidevalt. Olen kuritarvitanud valuvaigisteid ja ka nikotiinisõltuvuses olnud. Mida tegema peaks, kuidas edasi käituda?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kiida oma sõpra, koduseid ja iseennast - Vajalik on Positiivse Pihtimise Päevik - Paremad päevased tegemised-mõtted kirja. Suur/väike - ei oma tähtsust, tähtis on, et positiivne.
Lapsevanematele oma probleemidest rääkida - neil elutarkust ja oskavad ka omapoolselt asjalikku nõu anda.
Kas üksi või koos Noormehega jalutuskäigud või isegi kerge aktiivsem liikumine. Kehalist tervist parandades paraneb ka psüühika, paraneb meeleolu, paraneb usk endasse.
Iga inimene on mingis valdkonnas andekas - leia endas see ja kasuta!
Minu harjutus, nimetan seda palveks - teen seda aastakümneid ja iga päev:
Esimene PALVE – Ringutus-Sirutus ja Lõdvestus
Ringutan-sirutan end Taevatähe e. Taara poole (Taara on hindi keeles Taevatäht), taevatähtede poole.
Käed üles, kõht sisse, rind ette, õlad taha, pea kuklasse, naeratus näole.
Lõdvestus. Siis rahulikult painutus ette alla, kael-õlad pingevaba (“Pea ripub
pingevabalt nagu Tootsi Maakera nööri otsas”), lõdvestub ka
vööpiirkond.
Lõdvestub kogu keha! Rahuneb psüühika, paraneb eneseusk ja elurõõm.
Tagasi lähteasendisse (püstiasendisse): “rullin end püsti, sirutan end”.
Harjutuse eesmärk: keha ja mõttemaailma lõdvestumine ja hingeelu rahustamine.
Palveharjutust teen rahulikult, õndsalt. Alustan 3-5-7 korrast, kordade arvu järk-järgult
päeva-paari tagant suurendades. Leian endale ise sobiva korduste arvu.
Mina teen 5-7 korda ja siis 30...45 sekundit pausi ja siis jälle 5-7 korda. Selliseid tsükleid tee mõnuga 3...5 korda.
Tegutse ja Koostöö lähedastega!
Jüri O.-M. Ennet