lasteaia laps 13.11.18 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere, lasteaias käib 5a. poiss. Kahtlustame Tourette sündroomi ja aspergerit. Ei talu nahakontakti, ütleb et kui teda vaadata, siis on tal valus. Ropendab kasutades väga ebatsensuurseid sõnu. Kordab sama lauset 15 korda. Näiteks "pissi tuleb nokust". Teeb grimasse. Tal on tugev korraarmastus ja kui ei saa mida tahab viskab pikali või karjub hüsteeriliselt ilma pisarateta.Naerab põhjuseta väga kummalist irvitavat naeru.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kindlasti lastepsühhiaatri jutule.
Sõbralik-rahulik käitumine - dirigeerimine, domineerimine, käsutamine, solvamine jne ei aita.
Proovida teda mõista, teda tunnustada, kiita.
Kehalised tegevused: käeline tegevus (joonistamine, plastilliin-muljumise-voolimise "savi" , sooja veega kauss ja ja aitab nt taskurätti "pesta" e soojavee vann kätele. jne.).
Temal on oma tunnetus ja oma käitumine, "pehmelt-sõbralikult" mõjutada, mõjutada läbi tema vaatenurga.
Lastepsühhiaater! Sealt uuringud, psühholoog, soovitused, vajadusel ravimid.

Jüri O.-M. Ennet